איטום קירות

 

כשמדובר בנזילות מים, רטיבות בקירות ומיני סוגים של כתמי עובש (ראה מדריך לחיסול עובש ב"מדריכים")  – הכול מתחיל בנקודה קטנה ותמימה למראה, על קיר בבית או בתקרה, מה שהתחיל בתור נקודה יכול לגדול לכדי כתם כהה שגדל מיום ליום. למים יכולת יכולת התפשטות מדהימה והם לא נחים לרגע. הכתם הקטן של היום, יכול להיות השלולית בסלון מחר.

 

למה כדאי לשים לב? 

 

שימו לב לשינוי בצבע הקיר בנקודה מסוימת. ניתן להבחין בצבע השונה בין קיר רטוב לקיר יבש, גם בעין לא מקצועית. מעוררי-חשש נוספים הם: סימני רטיבות מעל אזור הפאנלים, המלווים בקילופי צבע (כפי שמופיע בתמונה למטה) ; שינויים בגוון הרצפה והתנפחות של אזורים מסוימים בקירות או בתקרות הדירה, התנפחות של מסגרות העץ של דלתות בבית. על פי רוב, הגוון השולט בכתמי רטיבות ונזילות מים הוא חום, על גווניו השונים.

 

מקורות רטיבות אפשריים:

 

חיפוי קירות לקוי – חיפוי לא איכותי יפתיע מייד עם תחילת הגשמים. 


עיבוי – מצוי בחדרי אמבטיה. אדי המים המרובים המצויים במקום, עשויים לגרום לתופעות של רטיבות בקיר. צביעה איכותית בסיד או בצבע אקרילי, תסייע בנדון (שימו לב: לא לצבוע אמבטיות בצבעי שמן).


ניקוז לקוי – שיבוש בניקוז במסילות חלון, במרזבים וכדומה, יגרור רטיבות בפנים המבנה.


רטיבות קפילארית – היא רטיבות רצפתית, שמקורה בפיצוץ צנרת או בשימוש רב במים על פני הריצוף. המים שחלחלו מתחת לריצוף ונספגו בחול תחתיו ישאפו להתאדות ויפגמו בריצוף וגם בקיר שמחובר לריצוף ובפנלים.


איטום לקוי – של גג, של מרפסת, בריכת מים, קירות וכדומה, עלול להביא לחדירת מי גשמים אל הבית. במקרה של איטום לקוי בגג, הפתרון עשוי להיות יישום של יריעות ביטומניות, למשל.


נזקי צנרת שונים – פיצוץ בצנרת, או אפילו נזילה איטית אך קבועה, יכולים להסב נזק רב לדירה שלכם, ולדירות השכנים גם כן. במקרה כזה יש לאתר מייד את מקור הנזילה, ולעצור אותה באופן מיידי.

 

 

אנו מתמחים באיטום קירות שנים רבות וברשותינו ידע נרחב ונסיון רב!

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר על מנת לתאם פגישת ייעוץ בטלפון 04-8722166 או 052-3239977