איטום תפרי התפשטות

 

בנייה טרומית היא שיטת בנייה המבוססת על הרכבה מהירה של רכיבי בניין מוכנים המיוצרים במפעל ומובאים לאתר.

 

תפר התפשטות הנו מירווח מתוכנן בין שני אלמנטים במבנה. המירווח מתוכנן מראש בכדי לספק פתרון לתזוזות המתרחשות בין האלמנטים כתוצאה משינוי טמפרטורה, תזוזת הקרקע,התפשטות והתכווצות תרמית של חומרי הבניה וכדומה. אי ביצוע תפר התפשטות עלול לגרום לסדקים במבנה ולפיצוצים בבטון או בקירות הבלוקים ויכול אף לגרום לנזקים קונסטרוקטיבים חמורים בשלד המבנה.

 

בעלי דירות ומשרדים בבנינים טרומים או כל מבנים בעלי תפרי התפשטות סובלים לעיתים תכופות מבעיות רטיבות בקירות החיצונים והפנימיים של מבנים.

 

כתמי רטיבות או נזילות בפינות החדרים והתקרות הן תופעה שכיחה ומטרידה וברוב המקרים חודרת הרטיבות אל תוך המבנה דרך תפרי ההתפשטות. בחלק אחר ופחות נפוץ מתרחש מעבר הרטיבות דרך הקירות.

 

קיים קושי ממשי באיתור מיקום חדירת הרטיבות משום שבמבנה טרומי עם הרבה תפרי התפשטות יכולה חדירת הרטיבות להיות מאוד מרוחקת ממקום הופעתה בתוך המבנה. כלומר- חדירת הרטיבות יכולה להיות גם כמה קומות מעל למיקום הופעת הרטיבות בקירות הפנימיים.בקומות העליונות התופעה יכולה להטעות עוד יותר משום שבמקרה של הופעת רטיבות בסמוך לאזור החיבור שבין התקרה והקירות החיצונים של הדירה קשה לאתר אם מקור החדירה הוא מהגג או מתפרי התפשטות סמוכים בקירות החיצונים.

 

כמו כן, כתוצאה מאיטום לקוי בגג עלול להתרחש מעבר רטיבות אל מאחורי תפרי ההתפשטות ומשם אל קומות תחתונות אחרות לעיתים מבלי לגרום כל רטיבות לדיירי הקומה העליונה.הגורמים לתופעות אלו הנן לרוב תפרי התפשטות שנאטמו בצורה לקויה (או שלא נאטמו כלל).

 

קיימים כיום בשוק האיטום עשרות סוגים של חומרי אטימה גמישים לתפרי התפשטות . כמו כן קיימים תפרי התפשטות מכנים חרושתיים, המיוצרים עבור מגוון רחב של ישומים כגון ברצפות תעשייתיות, במשטחים מרוצפים, בחניוני רכב גדולים, בקירות מסך, ועוד...

 

איטום תפרי התפשטות הנה, כלשעצמה, מלאכה מקצועית שאנו מתמחים בה שנים רבות בהצלחה רבה.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר על מנת לתאם פגישת ייעוץ בטלפון 04-8722166 או 052-3239977